60 sekund, film, který pomohl nakopnout kariéru Angelině Jolie a trhal ve své době rekordy

Bývalý nejlepší zloděj aut v Americe, který se až ale snaží žít poctivě, jeho mladší bráška, který se zaplete s gangstery, kteří jej unesou, a rozhodnutí, zda zachránit bratra, ale opět se tak vrhnout na dráhu zločince. Tak nějak ve zkratce o ději slavného akčního snímku z roku 2000, 60 sekund, ve kterém zazářil Nicolas Cage a Angelina Jolie.

Pro oba to byl velmi zlomový krok v kariéře, i když Angelina mu vděčí určitě za víc. Nebýt tohoto filmu, možná by ani nikdy slavná nebyla.

Hvězda Hollywoodu

Angelině Jolie tento film cela zásadně změnil život. Díky němu se totiž prosadila v Hollywoodu a získala následně i roli ve filmu Lara Croft – Tomb Raider z roku 2001. Bez Nicolase Cage by pro změnu film nejspíš nevznikl vůbec. Producent snímku Jerry Bruckheimer totiž jednou prohlásil, že kdyby Nicolas Cage hlavní roli ve filmu nevzal, filmy by se bez něj nikdy nenatočil.

Nicolas Cage však roli přijal a udělal určitě dobře. Za roli totiž získal v té době jeden z největších honorářů v historii americké kinematografie. S více než 20 miliony dolarů, které za film tenkrát obdržel, se zařadil společně s Tomem Hanksem a Tomem Cruisem mezi nejlépe placené herce v Hollywoodu v té době.

Film, který lámal rekordy

Snímek 60 sekund se v roce 2000 řadil mezi ty nejúspěšnější a nejvýdělečnější filmové hity toho roku. K tomu se zařadil mezi sedmičku nejlépe prodávaných titulů na DVD vůbec. Aby všechno klapalo tak, jak má a výsledek byl co nejlepší, celému natáčení předcházely pečlivé přípravy, samotní herci museli projít výcvikem u jezdeckých specialistů a profesionálních mechaniků.

Zavzpomínat na tuhle akční jízdu můžete už dnes od 22:15 na Nově.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu