3Bobule: Tereza Ramba ve filmu ani hrát nechtěla, nakonec zvládla natáčení i v pokročilém stádiu těhotenství

Po letech se opět setkáváme s Honzou a Klárkou, kteří už jsou zase o něco starší a ustaranější, vedou své vinařství a starají se společně o dvojčata. Momentálně žijí odděleně, snaží se vyřešit nejen krizi ve vztahu, ale také úspěšně projít důležitým vinobraním, a do toho všeho se na ně žene další pohroma. Honzův kamarád Jirka totiž neumí na návštěvu přijet jinak, než za podivných a dramatických okolností.

Až scénář ji přesvědčil

Herečka Tereza Ramba si zahrála hlavní ženskou postavu v obou předchozích dílech, ale do toho třetího se jí moc nechtělo. Svůj názor změnila až poté, co si přečetla scénář – a zalíbil se jí. Nakonec náročné natáčení zvládla i v pokročilém stádiu těhotenství. A všichni diváci jsou jistě rádi, že se tak rozhodla. Dovedete si pokračování Bobulí představit bez ní?

Pocta zesnulému

Také Václav Postránecký byl nedílnou součástí dvou předchozích dílů, ale kvůli své nemoci nemohl v natáčení pokračovat dál. Pro třetí film ale ještě stihl nahrát několik hlasových záznamů, a to krátce před svou smrtí. Film byl nakonec celý věnován jeho památce.

Filmové hity

K Bobulím neodmyslitelně patří i skvělé písničky, které nahrála kapela Kryštof. Z písní Atentát a cyRáno se staly hity, a tak se skupina v čele s Richardem Krajčem rozhodla navázat spolupráci i pro tento díl. Speciálně pro film pak vznikla písnička Hvězdář.

Kde se natáčelo

Krásné prostředí Jižní Moravy, slunce a vinice. I tentokrát se štáb vydal na Pálavu, točilo se v obcích Bulhary, v Moravské Nové Vsi a také v okolí Zaječí a Klentnice. Točilo se i v místních vinných sklípcích. Některé scény pak byly natáčeny i v Praze.

Tak jako oba předchozí díly, i 3Bobule financoval Tomáš Vican – filmový producent a především vinař, který se svým vinařstvím získal cenu Vinařství roku.

Zdroj: Netflix, CSFD, bobule.cz, iDnes

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT