Snímek Stroj času režíroval pravnuk muže, jehož kniha se stala předlohou k tomuto filmu

Sci-fi film Stroj času byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy H.G. Wellse. Paradoxně jeho pravnuk dostal šanci tento snímek natočit, ale během natáčení se u něj objevili zdravotní komplikace. Hlavní roli si zahrál Guy Pearce. Ten chtěl sám dělat i kaskadérské kousky, ale narazil na odpor, a musel tak využít náhradníka.

Guy Pearce nesměl točit všechny kaskadérské scény

Sci-fi snímek Stroj času má nevšední téma, které neomrzí. Hlavní hrdina Alexander Hartdegen se pomocí stroje času snaží zachránit svou mrtvou přítelkyni, ale nedopatřením se ocitá v daleké budoucnosti a sám bojuje o přežití. Hlavní roli ztvárnil anglický herec Guy Pearce. Ten chtěl také sám natáčet všechny kaskadérské kousky, ale bylo mu to zakázáno. Přesto si stihl zlomit během natáčení jedno žebro.

Pro režiséra Simona Wellse bylo natočení osobní záležitostí

Režie se ujal Simon Wells, který natočil například snímek Princ Egyptský. Tentokrát pro něj však práce měla velmi osobní charakter. Točil film podle stejnojmenné knižní předlohy svého pradědy H.G. Wellse. Chtěl být tak důsledný, že po 18 dnech natáčení musel být z filmu odvolán, protože se na něm projevilo extrémní vyčerpání. Na několik dnů ho nahradil Gore Verbinski. Když si Simon odpočinul, opět převzal režisérské otěže pevně do svých rukou.

Kostýmy navrhoval „oscarový“ Stan Winston

Ve filmu se můžete těšit také na perfektní zpracování kostýmů. Pracoval na nich Stan Winston, který za svou práci získal 4 Oscary a jeho společnost pracovala například na snímku: Terminátor, Vetřelci nebo Střihoruký Edward či Predátor. Pro film Stroj času navrhl kostým Morloka. V jeho nose byla kamera a herci, kteří byli uvnitř, se museli orientovat podle černobílého obrazu. Tento kostým vážil 10 kilogramů.

Práce na tomto snímku byla jednou z posledních od Stana Winstona, protože v roce 2008 ve svých 62 letech zemřel.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu