11.8. Proč v akčním thrilleru Nebezpečná rychlost hlavní hrdina neskutečně vytočil režiséra?

Pro roli hlavního hrdiny v akčním filmu Nebezpečná rychlost se dlouho nemohl najít ten správný muž. Hned několik herců tuto roli odmítlo, a když už se konečně povedlo roli obsadit, měl s hlavním představitelem režisér trable. Přesto film dopadl skvěle, a dokonce se dostal mezi 100 nejlepších thrillerů.

Plno herců roli v tomto filmu odmítlo

Akční thriller se natáčel už v roce 1994, ale dodnes patří mezi oblíbené snímky, na které se člověk rád podívá znovu. Přestože se nakonec všechno při natáčení povedlo přesně tak, jak mělo, trvalo dlouho, než režisér vybral herce pro hlavní mužskou postavu. Než toto místo přijal Keanu Reeves, odmítli tuto roli Stephen Baldwin, William Baldwin, Johny Depp, Bruce Willis, Tom Cruise a Tom Hanks. S Reevesem však režisér rozhodně neprohloupil.

Keanu Reeves dělal kaskadérské kousky i přes přísný zákaz

Keanu Reeves však režiséra Jana de Bonta velmi potrápil a jednou jej dokonce přivedl na pokraj amoku. Skok do autobusu hlavního představitele Jacka měl předvádět kaskadér. Jenže jen udělal Reeves sám. Tajně si scénu nacvičil a pak přes přísný zákaz režiséra ji také předvedl. Když na to Bont přišel, byl vzteky bez sebe. Keanu s kaskadérskými kousky nakonec stejně musel přestat, protože jej nechtěla pojistit žádná pojišťovna.

Ženskou hlavní roli si zahrála Sandra Bullock

Hlavní představitelku si zde zahrála Sandra Bullock. Ta dostala za svou roli neuvěřitelných 500 tisíc dolarů. Děj filmu se odehrává v ulicích Los Angeles. Režisér chtěl, aby bylo vidět, jak multikulturní je toto město, a tak cestující v uneseném autobuse jsou všech možných kultur. Celkem se při natáčení použilo třináct autobusů. Dva z nich nechal Jan de Bont vybouchnout. Jeden autobus je naprostá legenda – zahrál si ve více než 60 jiných snímcích.

Nepřehlédněte: Film Deepwater Horizon: Moře v plamenech je natočen podle skutečné události.

Na tento akční thriller, který nikdy neomrzí, se můžete podívat už dnes večer na televizní stanici Prima Max. 

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu